Bizi takip edin
|
EN

İŞLETME FAKÜLTESİ

Muhasebe ve Denetim Programı

Mezunlarımızın Mesleki Profili

muhasebe-denetim-mezunlari-rev-1

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarında, bankacılık, turizm, danışmanlık firmaları, muhasebe ve denetim şirketleri, sigorta şirketleri, ulaştırma hizmetleri vb. özel sektör kuruluşlarının yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları gibi kamu kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev yapabilirler. Banka müfettişliği ve uzmanlığı, serbest mali müşavirlik, pazarlama ve insan kaynakları, üretim planlaması ve stok kontrolü, yönetim bilgi sistemleri, mezunlarımızın çalışabileceği ve yönetici pozisyonlarda görev alabilecekleri diğer alanlardan bazılarıdır.

Mezunlarımızın çalıştıkları kurumlardan birkaçı: AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, Arkas Holding, Aydın Özdemir SMMM Bürosu, AYPA Tüketim Malları Paz. San. ve Tic. LTD. Şti., Erol Terlemez Mali Müşavirlik Ofisi, Europe Pharma Network, EY Türkiye, House Pilates&Training, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Youth Summit, Kemer Ltd. Şti., İEÜ Medical Park Hastanesi, Medicana Hastanesi, Pandora, Pınar Su ve İçecek A.Ş., PwC, Yıldız Holding, Young Executive Academy

Mezunlarımızın unvanlarından bazıları ise: Stratejik Planlama Uzmanı, İç Denetçi, Muhasebe Elemanı, Bölge Satış Müdürü, Mali Müşavir Stajyeri, İş Geliştirme Uzmanı, İstatistik Sorumlusu, Program Koordinatörü, Mali İşler Sorumlusu, Finans Uzmanı, Asistan Denetçi, Danışman, Kıdemli Denetim Asistanı, Konsolidasyon Uzmanı, Satış ve Pazarlama Uzmanı

Girişimci zihin yapısı odaklı eğitimimiz ve KOSGEB ile olan işbirliğimiz sayesinde öğrencilerimiz mezun olduktan sonra kendi girişimlerini kurabilir, lisans eğitimlerinde edindikleri bilgileri toplum yararına kullanma imkanına sahip olabilirler.

Mezunlarımızdan Başarı Hikayeleri 

Gözde Bekil - 2018 Mezunu

Muhasebe ve Denetim bölümü ilk mezunlarından biri olarak söyleyebilirim ki: bölümümüz skalası geniş olan bir bölüm. Finans, ekonomi, muhasebe, denetim vb.  alanlardan herhangi birinde okulumuzun bizlere kattığı bilgilerle yer almak mümkün. Benim kariyer planlamam henüz okul bitmeden, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Mali İşler biriminde gönüllü staj yaparak, Ardından PwC Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. şirketinde görev alarak hangi alanlara yönelmek istediğime karar vermemle başladi. Ben  finans/ekonomi kısmında uzmanlaşmak istediğimden iş  tercihlerim bu yönde oldu. Medicalpark Hastaneler grubunda Finans Uzmanı olarak 2 sene görev yaptım. Şu anda da Medicana Hastaneler grubunda Finansman ve Hazine Yöneticisi olarak görev yapmaktayım. 

 

Burak Tarakçı - 2019 Mezunu

PwC Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. Şirketinde, İstanbul ofisinde 3. seneme girmiş bulunmaktayım. Departmanım denetim, ünvanım Senior Associate (Denetim Ekibi Şefi) olup, görevim bağımsız denetçi raporunun hazırlanması ve hazırlanmasında yapılan alt çalışmaları asistanlara delege etmek ve kontrolünü sağladıktan sonra Baş Denetçi'ye raporu teslim etmek. Önemli denetim alanlarında görev almamın en büyük sebebi kesinlikle İEÜ Muhasebe ve Denetim bölümünde aldığım eğitimdir. Her sene 100'ün üstünde alınan yeni mezun personellerin arasında Muhasebe ve Denetim okumak bu 100 kişi arasında bizlerin çok parlamasına ve daha önemli denetimlerde görev almasına sebep olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

 

Aşağıdaki infografikte İEÜ İşletme bölümü mezunlarımızın mesleki profilleri ve çalıştığı şirketlerin dağılımları ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.